© 2020 All rights reserved
pOWERED BY NATURE...
$25.99
Bulk Discount | Quantity | Discount Price |
---|---|---|
When you buy... | 2 - 5 | $1.99 flat $24.00 |
When you buy... | 6 + | $4.99 flat $21.00 |
You can grow lion’s mane mushrooms at home but you aren’t likely to find them at the grocery store. Grow 2-3 harvests of fresh, organic lion’s mane mushrooms that you can cook & enjoy. Save your hard-earned $$$ and grow your own food that’s fresher, tastes better and has higher nutritional value.
Highlights
– 100% Guaranteed To Grow
– Eat The Freshest Mushrooms
– Save $$$ at The Grocery Store
– Amazing Texture & Flavour
– More Nutritional Value
– Can’t Buy At The Grocery Store
– Yield Up To 1.5 lbs Of Mushrooms
– Grow Food Indoors Year-Round
– Impress Your Friends & Family
The kids were surprised to see how much the mushrooms would grow each day.
Once the first flush reached maturity, we enjoyed them in a pasta dish.
Although it was our first time trying Lion’s Mane mushroom, we found them to have good flavour and a nice meaty texture.
Love the health benefits of growing your own nerve repairing mushrooms
Bulk Discount | Quantity | Discount Price |
---|---|---|
When you buy... | 2 - 5 | $1.99 flat $24.00 |
When you buy... | 6 + | $4.99 flat $21.00 |
Mushroom Grow Guide (Online) – A reference guide with basic information for beginner mushroom growers.
Video Instructions – Get your mushroom grow kit set up quickly & easily.
Mushroom Blog – Learn about growing mushrooms and their health benefits.
© 2020 All rights reserved
pOWERED BY NATURE...